Z dzieciństwa wielu z nas pamięta koszmarne tapety – plakaty, które w rulonie „czekały” na swoją kolej. Najczęściej za pomocą specjalnego kleju przyklejało się je do ściany w kawałkach. Coś się nie dokleiło, coś z skleiło – trudno. Współcześnie nie mamy takich dylematów. Szeroki wachlarz wyboru fototapet urozmaica nasze mieszkanie i sprawia… że wnętrze nabiera kolorów.

fototapeta ma różne realizacje

Wariacje fototapet nie znają umiaru. Można zaprojektować mieszkanie w stylu amerykańskim i na ścianie umieścić fragment Białego Domu. Można także przenieść się w afrykańskie strony i cieszyć się intensywnym odcieniem zachodu słońca. Co najważniejsze, fototapety charakteryzują się nasyconymi kolorami oraz intensywnością. Niezależnie czy zdecydujemy się na maki w polu, czy odległą i na co dzień obcą nam krainę, mamy wrażenie, jakbyśmy w tym momencie znajdowali się nie w domu, ale w wymarzonej przez siebie przestrzeni. 

fototapetaa

                  fot: super-fototapety.pl

fototapeta a dekoracje

Umieszczenie na ścianie fototapety wymaga u nas jednak rozwagi w doborze innych akcesoriów. dekoracje do domu nie powinny już być kolorowe. Najlepiej zdecydować się na takie rzeczy, które w swojej prostocie i w swoim stonowaniu dopełnią stylizacji. Popularnością cieszą się dwa kolory – biały oraz brązowy. Wpasowują się bowiem do każdego tła i tworzą akcent współczesności.

Warto urozmaicać mieszkanie i kreować je na swój indywidualny sposób. Dzieciom spodoba się scena bajkowa na ścianie pokoju, gościom – fragment niecodziennego salonu. My sami będziemy czuć się dobrze w czerech ścianach, jeśli odzwierciedli ono nasze wnętrze.

 

Komentowanie nie jest możliwe